VUV:n
ikäkausipainit
Kouvola,
8.10.2016
Ergebnis:
Pojat 14v, 37 kg (3 Osallistujaa): 1. Antti Salminen (Voikkaan Viesti), 2.
Tuure Lindström (Nummelan Voimailijat), 3. Charuphot Phaophang (Kotkan
Voima-Veikot).
43
kg (2 Osallistujaa): 1. Niko Hyvönen (Kouvolan Painijat), 2. Veeti Pulkkinen
(Lappeenrannan Työväen Urheilij).
46
kg (2 Osallistujaa): 1. Vili Heikkilä (Kouvolan Painijat), 2. Jesse Paavola
(Juupajoen Kamppailijat).
54
kg (2 Osallistujaa): 1. Markus Suontakanen (Ylä-Tikkurilan Kipinä), 2. Leevi
Simojoki (Ylä-Tikkurilan Kipinä).
67 kg
(2 Osallistujaa): 1. Alex Suontakanen (Ylä-Tikkurilan Kipinä), 2. Tuomo
Korhonen (Hyvinkään Painiklubi).
Pojat
11v:
32
kg (5 Osallistujaa): 1. Tatu Pulkkinen (Lappeenrannan Työväen Urheilij), 2.
Oskari Pursiainen (Ylä-Tikkurilan Kipinä), 3. Otso Malkamäki (Lahden Ahkera),
4. Mico Yli-Savola (Lahden Ahkera), 5. Sarita Lehto (Voikkaan Urheilu-Veikot).
34
kg (4 Osallistujaa): 1. Veikka Laukkanen (Lappeenrannan Työväen Urheilij), 2.
Artemii Liukkonen (Lahden Ahkera), 3. Otso Ojanen (Lahden Ahkera), 4. Kim Varkka
(Lahden Ahkera).
37
kg (7 Osallistujaa): 1. Luka Kajanne (Ylä-Tikkurilan Kipinä), 2. Verneri Tomppo
(Lahden Ahkera), 3. Rahim Tebojev (Lappeenrannan Työväen Urheilij), 4. Onni
Rautomäki (Voikkaan Viesti), 5. Jali Hyttinen (Voikkaan Urheilu-Veikot), 6.
Jani Laptenok (Popinniemen Isku), 7. Veeti Harju (Popinniemen Isku).
42
kg (2 Osallistujaa): 1. Valter Kantoluoto (Lappilan Nousu), 2. Otso Lehtonen
(Lahden Ahkera).
46
kg (2 Osallistujaa): 1. Veeti Kajanne (Ylä-Tikkurilan Kipinä), 2. Akseli
Järvinen (Mäntän Valo).
53
kg (2 Osallistujaa): 1. Elmer Lappalainen (Kotkan Painimiehet), 2. Onni Helisma
(Popinniemen Isku).
Pojat
17v:
68
kg (1 Osallistujaa): 1. Topi Puhakka (Voikkaan Viesti).
Pojat
09v:
26
kg (4 Osallistujaa): 1. Kaius Juusela (Vantaan Sampo), 2. Jouko Kantoluoto
(Lappilan Nousu), 3. Antti Räsänen (Kotkan Voima-Veikot), 4. Liina Laukkanen
(Lappeenrannan Työväen Urheilij).
31
kg (4 Osallistujaa): 1. Tuukka Pulkkinen (Lappeenrannan Työväen Urheilij), 2.
Sami Kantoluoto (Lappilan Nousu), 3. Miro Rossi (Lappeenrannan Työväen
Urheilij), 4. Leo Hyytiäinen (Ylä-Tikkurilan Kipinä).
33
kg (4 Osallistujaa): 1. Topias Laukkanen (Lappeenrannan Työväen Urheilij), 2.
Mikael Laajoki (Lahden Ahkera), 3. Sakari Mäkelä (Lahden Ahkera), 4. Saifullah
Tebojev (Lappeenrannan Työväen Urheilij).
----------------------------------------------------